Viena diena drošībai!

2.oktobrī, Daugavpils Kultūras pilī notika pasākums, kurš tika veltīts bērnu drošībai. Tā organizatori bija VAS „Latvijas dzelzceļš”. Uz pasākumu tika aicināti Daugavpils skolu 4.klašu skolēnu grupas, taču pateicoties mūsu patstāvīgajiem labvēļiem un atbalstītājiem M.Baumanei un K.Vilcānam no Latvijas dzelzceļa, uz pasākumu tika aicināti visi Raudas internātpamatskolas bērni.IMG_5896

Bērni un skolotāji no Raudas uz Daugavpili tika aizvesti ar autobusu, kuru apmaksāja mūsu labvēļi. Pirmā pieturvieta bija Daugavpils viesnīca „Latgola”, kur bērni un skolotāji tika aicināti uz pusdienām viesnīcas 11.stāva restorānā, kur mūs jau gaidīja Māra. Bērni bija sajūsmā par jauko panorāmas skatu pa logu un gardajām pusdienām!
Pēc maltītes mēs visi kopā devāmies uz Daugavpils Kultūras pils laukumu, kur bērniem bija iespēja iepazīties ar dažādu operatīvo dienestu transportu un aprīkojumu. Šeit atradās Latvijas dzelzceļa, Latvijas Valsts mežu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Sadales tīklu, Latvijas bankas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas operatīvais transports. Bērni ļoti priecājās par iespēju apskatīt un iekāpt šajās automašīnās, pielaikot bruņu vestes, apskatīties un paturēt savās rokās aprīkojumu, kā arī izjautāt profesionāļus uzdodot sev interesējošus jautājumus.

Tālāk mūsu ceļš veda uz pašu Kultūras pili, kur foajē bija izvietoti stendi, pie katra stenda tika rīkotas „drošības stundas”, kur savas nozares speciālisti bērniem stāstīja par sava darba specifiku un drošību, kā arī par sekām kas var notikt sevi nesargājot un rīkojoties neapdomīgi. Pie katra stenda bērniem tika izdalīti dažādi bukleti un suvenīri.

Kad visi stendi bija apskatīti, visiem bija iespēja doties uz filmas „Lai dzīvo bērni!” pirmizrādi Kultūras pils Lielajā zālē. Filmas sižetā bija patiesi stāsti par bērniem, kas savas pārgalvības un neapdomības dēļ bija iekļuvuši dažādās nelaimēs. Pēc filmas, bērni piedalījās „radošās komandas” (komanda, kas piedalījās filmas tapšanā) vadītajā konkursā. Konkursa rezultātā specbalvas ieguva mūsu skolas bērni – Marta S., Kristaps D. Un Matīss P.

PALDIES, VAS LATVIJAS DZELZCEĻAM, un personīgi MĀRAI BAUMANEI par iespēju apmeklēt tik jauku pasākumu! Uzskatu, ka šis brauciens bija noderīgs gan bērniem, gan pieaugušiem!

P.S. Kā saka: „Sargā sevi pats, tad arī Dievs tevi sargās!”

Direktors, skolotājs Andrejs Vēvers