28.05.2014.

100_5323

28. maijā visi Raudas internātpamatskolas skolēni devās uz Latvijas Dzelzceļa atpūtas bāzi Virognā, lai piedalītos sporta dienā. Komanda desmit skolēnu sastāvā sportiski noskaņota stājās pretī Medumu internātpamatskolas komandai. Komandas sacentās četrās disciplīnās: šautriņu mešanā, basketbola soda metienos, jautrajās stafetēs un futbolā. Abas komandas bija cītīgi gatavojušās un cīnījās godam. Īpaši spraiga cīņa izvērtās futbola laukumā. Līdzjutēji skaļi atbalstīja savu komandu. Neviena komanda nebija gatava padoties un spēle noslēdzās ar neizšķirts 1:1.

Pēc sporta aktivitātēm skolēniem bija iespēja iepazīties ar Viduslaiku bruņinieku dzīvesveidu, ieročiem un apģērbu. Bruņinieki nodemonstrēja, kā notika bruņinieku turnīri. Šķindēja zobeni un vairogi. Skolēni ar lielu interesi aplūkoja bruņinieku ieročus un pielaikoja bruņukreklu. Drosmīgākie šāva mērķī ar arbaletu.

Jaunāko klašu skolēniem ļoti patika rotaļāties atpūtas bāzes rotaļu laukumā. Visapkārt skanēja bērnu smiekli. Bērni šūpojās šūpolēs, laidās no slidkalniņiem un vizinājās vilcieniņā.

Body art māksliniece piedāvāja iespēju apgleznot sejas. Skolēni pārvērtās līdz nepazīšanai. Meitenes vēlējās, lai uz viņu sejām izplaukst krāšņi ziedi, bet zēni pārtapa zirnekļcilvēkos, vampīros, zombijos, tīģeros. Kādam uz vaiga nolaidās krāsains taurenis, citam uzrāpoja zirneklis. Daži zēni uz vaiga palūdza uzzīmēt savu mīļāko mašīnu.

Pēc tik aizraujošām aktivitātēm visi devās iestiprināties ar gardu zupu, pīrādziņiem un augļiem. Zupa tika vārīta uz ugunskura un visi atzina, ka šāda zupa ir daudz gardāka, nekā tā, kas vārīta uz gāzes plīts. Pēc sātīgām pusdienām spēles varēja turpināties. Bērni spēlēja Latvijas dzelzceļa cirku, meta mērķī čiekurus, meta milzu metamos kauliņus un rīkoja puzlu likšanas sacensības. Šajās spēlēs visi bija uzvarētāji un saņēma dažādas balvas. Vēl skola savā īpašumā ieguva vērtīgas balvas, kas palīdzēs skolēniem trenēties un sasniegt augstus rezultātus futbolā, basketbolā un citās sporta spēlēs.

Raudas internātpamatskolas skolotāji un skolēni izsaka pateicību lieliskajai Latvijas Dzelzceļa komandai, ka jūs palīdzat saglabāt sportisko garu!

Sk.Jolanta Lazdiņa