DSCN9552  Mežs ir viena no Latvijas bagātībām. Pateicoties AS “Latvijas valsts meži” un “Valsts mežu dienestam”, Raudas internātpamatskolas skolēni un skolotāji nu var lepoties ar pašu rokām stādītu mežu.

Valsts mežu dienestā strādā smaidīga un zinoša darbiniece Sandra Surgovte. Pateicoties viņas atsaucībai 27. aprīlī tika realizēts skaists projekts. Raudas internātpamatskolas skolēniem un skolotājiem tika dota iespēja Dienvidlatgales mežsaimniecības Sventes meža iecirknī iestādīt savu mežu. Pirms meža stādīšanas skolēni un skolotāji uzzināja interesantus faktus par to, kā tiek vāktas sēklas un audzēti stādi. Skolēni atpazina kokus un pavasara puķes, kas aug mežā un noteica koku vecumu. Skolēniem bija iespēja iepazīties arī ar dažiem meža iemītniekiem. Pie kādas priedes brokastoja vāvere, sīlis vēroja čaklos strādniekus, bet pārējie putni sarīkoja īstu brīvdabas koncertu.  Tā kā skolēni mežu stādīja pirmo reizi, tad lieti noderēja zinošu ekspertu padomi. DSCN9562Paldies AS “Latvijas valsts meži” darbiniekiem Aivaram Litiņam, Jurim Valpēterim un “Valsts mežu dienesta” darbiniekiem Allai Mickevičai, Eduardam Lihoveckim, Edvīnam Šīronam, Valdim Jakubānam un Dagnim Domuļevam!  Visi iesaistījās atbildīgajā darbā ar pilnu atdevi. Un drīz vien izcirtumā glītās rindiņās sastājās mazi egļu bērni. Visi bija nedaudz noguruši, bet gandarīti par paveikto.

Pēc labi padarīta darba tika sarīkots pikniks. Raudas skolas skolēni sūta mīļus sveicienus un pateicību par gardumiem zemnieku saimniecības “Zaļumi”, SIA “Osis SE” un SIA “Latgales krastkalni” saimniekiem. Arī AS “Latvijas valsts meži” bija sarūpējuši skolēniem dāvanas. Skolēni saņēma dažādas grāmatas, kas palīdzēs vēl vairāk iepazīt Latvijas mežus un to iemītniekus. Savus novērojumus skolēni pierakstīs ar dāvātajām pildspalvām. Pirmās tika apēstas gardās konfektes. Neviens konfekšu papīrs netika izmests mežā, jo bērni draudzējas ar Cūkmenu un zina, ka mēslot mežā nedrīkst.

Sirsnīgs paldies Sandrai Surgovtei par iespēju atklāt Latvijas mežu skaistumu – saredzēt, saklausīt, sasmaržot un sajust! Stādot mežu, bērni saprata, cik svarīgi katram pielikt roku, lai mežs varētu priecēt gan lielus, gan mazus un dāvāt savas veltes.

skolotāja Jolanta Lazdiņa