26.04.2014.

26. aprīļa rītā spoži spīdēja saulīte un Raud100_5231as internātpamatskolā bija liela rosība. Visi gatavojās pārgājienam uz Egļu kalnu un gaidīja ciemos draugus no Rīgas. Mūsu piedzīvojums sākās ar atkalredzēšanās prieku, ciešiem apskāvieniem un jaunām iepazīšanām. Lai pārgājiens izdotos, dienu sākām ar Svēto Misi Grendzes Romas katoļu baznīcā. Un pārgājiens varēja sākties!

Ceļš veda cauri zaļojošam mežam, gaisā smaržoja pavasaris. Ceļš bija garš, bet tas tika aizvadīts jautrās sarunās. Raudas internātpamatskolas kādreizējie skolēni priecājās satikt savus skolotājus un atcerēties skolā piedzīvoto. Bet skolēni steidza pastāstīt pēdējos skolas jaunumus draugiem no Rīgas – Elitai, Martai, Edgaram un  pārējiem ciemiņiem.  Mazliet noguruši, bet priecīgi drīz vien sasniedzām Egļu kalnu.

Pastaiga svaigā gaisā rosina apetīti, tāpēc tika kurināts ugunskurs un drīz kārdinoši sāka smaržot ceptas desiņas. Drosmīgākie devās iekarot Egļu kalna skatu torni.  Īpaši bērniem patika vērot apkārtni ar tālskati. Izrādījās, ka skatu torņa pašā augšā tālskatī var redzēt arī mūsu skolu. Pēc kārtīgas maltītes tika spēlētas jautras spēles, kuras bija sagatavojuši mūsu draugi.

Šajā pārgājienā ar mums kopā devās arī Edgars no O Kartes akadēmijas. Viņš savā ceļasomā bija ielicis savu ģitāru un skaistas dziesmas. Visi skaļi applaudēja un dziedāja līdzi. Edgars nodziedāja arī divas pašsacerētas dziesmas. Edgars ir talantīgs jaunietis. Mēs viņam novēlam izdot savu dziesmu CD!

Saldajā ēdienā visi mielojās ar mūsu draugu sarūpētiem našķiem – “Kārums” sieriņiem, apelsīniem un īpašiem zefīriem. Sākumā gan bērniem likās dīvaini, ka zefīri jācep ugunskurā, bet izrādījās, ka tie ir tiešām gardi.

Atpakaļceļā solis bija mazliet lēnāks. Visi dalījās savos iespaidos par piedzīvoto.

Diena bija piepildīta un aizraujoša. Un vissvērtīgākais šajā dienā bija kopā pavadītais laiks, ko mēs dāvinājām viens otram. Laiks ir visdārgākā dāvana, ko mums dāvā Dievs. Paldies Elitai, Martai, Edgaram un pārējiem ciemiņiem, ka jūs uzdāvinājāt šo dārgo dāvanu mums.

Mēs ceram ,ka arī mūsu dāvana Jums vienmēr atgādinās, ka mēs Jūs visus ļoti mīlam.

Sk.Jolanta Lazdiņa