” Un nevajag jau daudz!
Pavisam maz, 
Pavisam nieku, 
Lai mirdzošs mirklis nestu prieku!”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marta beigās un aprīļa sākumā Raudas internātpamatskolā norisinājās mācību priekšmetu dienas, kuru ietvaros skolotāji piedāvāja skolēniem interesanti pavadīt brīvo laiku, mācīties neformālā veidā.

Kā pirmais pasākums  23. martā tika organizēta  latviešu valodas pēcpusdiena „Pasakainais ceļojums”. Skolēni tika sadalīti komandās „Runcis zābakos”, „Sprīdītis”, „Kukulītis”. Katra komanda saņēma pasaku- aprakstu savam ceļojumam.  Iejutušies šo pasaku varoņu lomās, komandas devās „Ceļojumā” pēc noteiktiem norādījumiem, kas bija izlasāmi pasakās,  meklējot pa visu skolu paslēptās bumbiņas. Uz katras bumbiņas bija norādes, kur ir jādodas tālāk veikt konkrētus uzdevumus: jāmin mīklas, jāatšifrē sakāmvārdi, jāizburto burtu režģis, jātiek galā ar „burtu salātiem”, jāsaliek sajauktās tautasdziesmas. Pasākuma noslēgumā visus dalībniekus pasaku varoņi „aizveda”  uz atpūtas telpu dzert tēju un baudīt medus kūku.

Otrdien, 28.martā 5-9. klašu skolēniem matemātikas skolotājs piedāvāja ciparu spēles.

29.martā 5.-9.klašu skolēni pulcējās, lai interesanti pavadītu laiku ģeogrāfijas pēcpusdienā.Tā kā aizvien tuvāk esam mūsu dzimtenes 100 gadu jubilejai, tad šoreiz visi piedāvātie uzdevumi bija saistīti ar Latviju.

Skolēni darbojās 4 komandās, kurām bija jāparāda savas zināšanaspar Latvijas valsti, augiem, dzīvniekiem, upēm, ezeriem un reljefu. „Kapteiņu cīņās” komandu kapteiņi sacentās, nosaucot pēc iespējas vairāk Latvijas pilsētu. „Mēmajā šovā”  komandas attēloja un minēja priekšmetus, ko ikdienā lieto ģeogrāfi, kā arī profesijas, kas saistītas ar ģeogrāfiju. Visgrūtāk skolēniem veicās tautasdziesmu salikšana, kurās izteikts mūsu valsts dabas skaistums.

Lai varētu labāk saskatīt mūsu Latvijas dabas skaistumu, pēdējā uzdevumā komandām bija jāuzceļ pēc iespējas augstāks skatu tornis, izmantojot papīru un līmlentu.

Lai gan komandu iegūto punktu skaits bija dažāds, lielākais ieguvums bija interesanti pavadītais laiks kopā, kā arī skolēnu  interese iepazīt savu dzimteni.

DSC03786Angļu valodas pēcpusdiena „Funny day”  bija turpinājums 29.marta aktivitātēm. Pasākumā piedalījās 5.klases skolēni, kuri apgūst angļu valodu. Skolēniem bija piedāvāti dažādi uzdevumi- krustvārdu mīklas minēšana, bingo spēle, rotaļa „Paslēpto mantu meklēšana” , vārdu kauja, darba lapas.

Visvairāk skolēniem patika vārdu kauja. Sarežģītāk skolēniem bija sameklēt „apslēpto mantu”, tomēr viņi brīnišķīgi iejutās meklētāja un runātāja lomās. Manta tika atrasta! Balvā par paveikto bērni saņēma konfektes un blociņus.

Krievu valodas pēcpusdiena „АБВГДейка”  notika 30.martā. Tajā  piedalījās 6.-9.klašu skolēni, kuri sadalījās trijās komandās. Piedāvāto uzdevumu izpildei bija nepieciešamas gan krievu valodas zināšanas, gan lasīšanas prasmes un lasītā sapratne, kā arī veiklība un atjautība.

     Pirmajā, iesildīšanās uzdevumā, „Ромашка дружбы”, katrs dalībnieks noplēsa margrietiņas ziedlapu ar uzdevumu. Uzdevumi bija sagatavoti tādi, lai dalībnieki kļūtu atraisītāki un visiem būtu jautri. Lai tiktu galā ar nākamajiem  uzdevumiem bija vajadzīga prasme rakstīt vārdus bez kļūdām, izdomāt vārdus, kas sākas ar noteiktu burtu, atrast nosauktajam vārdam atbilstošu attēlu. Bērni ar tiem veiksmīgi tika galā. Jautrību radīja stafete „Ёжики”. Demonstrējot alfabēta zināšanas,  bērni ar burtu knaģu palīdzību „pārvērta” skolotājas Ivetu un Līgu par ežiem.

     Pēcpusdienas nobeigumā mēs uzzinājā interesantu informāciju no bērniem, kad viņi atbildēja uz jautājumiem, kurus izvilka no trauka „Банка вопросов”:

  • Cik daudz laika tu vari iztikt bez interneta?
  • Ja tu varētu palīdzēt cilvēkiem, ko tu izdarītu?
  • Cik vajag naudas priekš laimes?… utt.

    Pēcpusdiena izdevās, skolēni parādīja labas zināšanas un prasmes  šajā macību priekšmetā.

3.aprīlī  ar 6.-9.klašu skolēniem pulcējāmies vēstures pasākumā. Vēsture palīdz izprast kādas cilvēces radītas vērtības mums ir visapkārt, kas ir saglabājies no pagātnes, kas liecina par agrāk notikušo. Viens no vēstures avotiem ir lietišķie avoti (dažādi priekšmeti, darbarīki, u.c.)

Ar dažādiem palīgrīkiem, piemēram ar metāla detektoru, zemē v

ar atrast dažādus priekšmetus, kas liecina par senatnē notikušo. Šajā pasākumā skolā viesojās Eduards, kas demonstrēja skolēniem dažādus pagātnes priekšmetus, kas atrasti novada teritorijā un kas ir vēsturisks pierādījums pagātnes notikumiem mūsu pusē.

 

Gar Raudas skolu kādreiz gāja  1.pasaules kara frontes līnija. Par to liecina netālu no skolas mežā atrodamie ierakumi- ” blindāžas”. Pēc aizraujoša stāstījuma skolēniem bija iespēja doties uz mežu un apskatīt šos vēsturiskos objektus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5.aprīlī skolā tika organizēta meistarklase mājturībā. Visas meitenes, kā arī skolotājas no flizelīna veidoja mazus Lieldienu zaķus un mācījās gatavot dāvanu maisiņus, kurus pēc tam varēja dekorēt, izmantojot dažādus floristikas materiālus, katra pēc savas gaumes.

Zēni gatavojās sagaidīt mūsu spārnotos draugus, tāpēc taisīja putniem būrīšus. Kopā ar zēniem aktīvi darbojās ciemiņi no Ilūkstes dienas aprūpes centra „Fēnikss”, kuri arī ar savu skolotāju taisīja būrīti. Jaunajiem būrīšiem tika atrasta brīnišķīga vieta- skolas lielajās liepās.

 

Šajās dienās skolēni neformālas apmācības ceļā ieguva jaunas zināšanas, apguva jaunas prasmes un iemaņas. Liels gandarījums ir par skolotāju radošumu, par skolēniem sagādāto prieku, par kopā pavadītajiem mirkļiem, kuri bija īpaši pārdomāti un organizēti.

Pateicos visiem skolotājiem par attieksmi un ieguldīto darbu, skolēniem par atsaucību un atvērtību.

Informāciju apkopoja L.Baltrukeviča

uz galeriju…