Mūsu dzimtene Latvija ir skaista un mīļa zeme mums katram. Latvijas krāšņums atklājas četros gadalaikos krāsās, smaržās un skaņās. Novembrī starp visām krāsām visspilgtāk iekrāsojas sarkanbaltsarkanie toņi Latvijas karogā.15053217_570569129803787_1025064702_o

Arī Raudas internātpamatskolā skolēni gatavojas Latvijas 98. dzimšanas dienai. 14. novembrī skolēni, skolotāji un skolas darbinieki ģimeniskā atmosfērā tikās svētku koncertā, lai sadzirdētu, ieraudzītu, sajustu un atklātu no jauna mūsu dzimtenes skaistumu. Svētku koncertā viesojās Ilūkstes bērnu un jauniešu centra vokālais ansamblis “Varavīksne”. Ansambļa soliste Elizabete uzdāvināja Latvijas pavasarim dziesmu par pieneņu pūku bērniem, kas dejo vējā. Krāsainajai Latvijas vasarai ansambļa mazo dziedātāju izpildījumā izskanēja dziesma par mazo mārīti un solistes Zanes dziesmiņa par kaziņu Ragainīti. Ražas laikā rudenī, mazo dziedātāju čaklajiem pirkstiņiem dejojot un skanīgajām balsīm skanot, Latvijas augļu dārzos paukšķēdami krita sārti, zaļi un dzelteni ābolīši. Mazie dziedātāji ar savu sirsnīgo uzstāšanos radīja svētku sajūtu ne tikai skolā, bet katra koncerta dalībnieka sirdī.

Skolas direktors atzina, ka ir Latvijas patriots un mēs varam lepoties ar savu zemi. Mēs varam priecāties, ka mūsu valstī ir miers, varam lepoties ar dabas skaistumu un pateikties brīvības cīnītājiem, kas izlēja savas asinis, lai mēs varētu dzīvot brīvā zemē. Arī citi skolotāji, daloties savās pārdomās par Latviju, atzina, ka mēs varam lepoties ar savu zemi, bagāto latviešu valodu un sirsnīgajiem cilvēkiem. Lai arī kurā pasaules malā mēs kādreiz nokļūtu, nekur nav tik labi kā mājās.

Latvija ir viena, bet mums katram sava. Latvija ir mūsu dzimtene – zeme, kuru mīlam. Zeme, kas iedvesmo. Iedvesmo piepildīt sapņus, sasniegt mērķus un radīt kaut ko jaunu. Nesīsim Latvijas mīlestību savās sirdīs ne tikai svētkos, bet arī ikdienā!

Daudz laimes, mīļā Latvija, dzimšanas dienā!