23.05.2014.

Gada noslēguma koncerts Raudas internātpamatskolā

Kā ilggadēja tradīcija Raudas internātpamatskolā ir Atvērto durvju diena. Arī šis gads nebija izņēmums. Atvērto durvju dienas koncerts ir kā atskaites punkts un gandarījums par mācību gadā paveikto. Kā katru gadu skolā tika mīļi gaidīti skolēnu vecāki, draugi, skolas atbalstītāji un visi interesenti.

Katru gadu skolēni ar nepacietību gaida šo koncertu un cītīgi tam gatavojas. Visi gaida ciemos vecākus un draugus, lai sirsnīgā atmosfērā dalītos priekā un mīlestībā. Šogad koncerta laikā 9. klases skolnieces Līga un Alise atcerējās skolā pavadīto laiku un visus raibos piedzīvojumus. Meitenes atzina, ka skolas gadi tiešām ir bijuši krāsaini. Ir  gan skolotājiem „paspēlēts uz nerviem”, gan kopā piedzīvots daudz jauku brīžu.

DSC_0068Koncertā skolēnu vecākus, skolotājus un skolas viesus priecēja skolēnu dažādie talanti. Ar skanīgām dziesmām zāli pieskandināja skolas ansamblis. Bērniem ļoti patīk spēlēt teātri. Šoreiz skolēni savu aktiermeistarību parādīja lugā „Saulstariņš naktī”. Arī dejošana ir skolēnu aizraušanās. Visu mācību gadu skolēni varēja apgūt dejotprasmi deju pulciņā. Koncetrā visa zāle skaļi applaudēja atraktīvajai dejai ar eleganto noslēgumu. Savukārt 8. klases skolniece Inese Stepane iepazīstināja klātesošos ar romu kultūru un nodejoja ugunīgu čigānu deju.

Īpašas skatītāju ovācijas izpelnījās atraktīvais 3. klases skolēns Romāns Stepans (attēlā). Viņš parādīja elpu aizraujošus trikus ar vingrošanas riņķiem un veikli žonglēja ar bumbiņām. Visu koncerta laiku skolotāju un vecāku sejas rotāja smaids un lepnums par savām atvasēm. Noritēja arī pa kādai prieka asarai.

Vēl viena skaista tradīcija mūsu skolā ir „Gada skolēns”. Šogad šo titulu saņēma 9. klases skolēns Jānis Saušs. Pateicības rakstus saņēma arī bērnu vecāki, kuri aktīvi iesaistās bērnu audzināšanā. Direktors izteica pateicību visiem tiem skolas skolotājiem, kuri palīdz atklāt un attīstīt skolēnu talantus un pašaizliedzīgi iesaistās skolēnu izglītošanā un audzināšanā.

Šis mācību gads ir bijis krāsains. Skolēni var lepoties ar augstiem sasniegumiem sportā un dažādos konkursos.

Jau vairākus gadus mūsu skola organizē Latgales zonas speciālo skolu sacensības „C” līmeņa skolēniem „Dari kā mēs, dari ar mums, dari labāk par mums”. Mūsu skolas komanda sacensībās pārliecinoši ieguva 1. vietu. Jautrajās stafetēs „Drošie un veiklie” komanda izcīnīja 2. vietu. Vairākas zelta, sudraba un bronzas medaļas jaunie sportisti atveda no pavasara krosa Baltinavā, kopvērtējumā iegūstot 3. vietu. Īpaši lepojamies ar čempionu titulu Latvijas Speciālās olimpiādes novusa sacensībās, kur 15 skolu konkurencē palikām nepārspēti.

Mūsu skolas skolēni ir radoši un labprāt piedalās dažādos mākslas konkursos. Latgales reģiona speciālo skolu ritma, krāsu un kustību konkursā „Varavīksne” mūsu skolas meitenes uzstājās ar jautru deju „Bizmārīšu bugi” un ieguva diplomu par visapburošāko priekšnesumu. Aknīstes vidusskolā šogad notika Sēlijas novada skolēnu radošo darbu, radoši – pētniecisko darbu un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumi. Šajā konkursā piedalījās mūsu skolas 5. klases skolēns Juris Saušs ar radošo darbu „Saulriets putnu pļavā”, 8. klases skolniece ar darbu „Saule virs Sviļu ezera” un 8. klases skolniece Regīna Pudāne ar savu darbu „Sēlijas uguns”. KPMG Baltic Sia konkursā par draudzību 8. klases skolnieces Regīnas Pudānes zīmējums tika atzīts par labāko un izmantots Ziemassvētku atklātnītes izgatavošanai. 5. klases skolēns Matīss Pupiņš piedalījās Ilūkstes novada skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkursā. 7. klases skolniece Amanda Stepane ar diviem radošiem darbiem piedalījās Latvijas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā „Trejdeviņas saules lec”. Ilūkstes novadā Amandas radošais darbs „Saules lietus” ieguva 1. pakāpi, bet Latgales zonas konkursā meitene saņēma 1. un 3. pakāpes diplomus.

Pateicoties skolas sponsoriem un draugiem, skolēniem mācību gada laikā bija iespēja apmeklēt dažādus interesantus pasākumus. „Latvijas dzelzceļš” atbalsta veselīgu dzīvesveidu un katru gadu aicina skolēnus piedalīties sporta dienā „Virognas atpūtas bāzē”. Tāpat ar  „Latvijas dzelzceļa” atbalstu skolēni apmeklēja Rīgas Dinamo hokeja spēli Rīgā. KPMG Baltic Sia šajā mācību gadā vairākkārt viesojās mūsu skolā un piedāvāja skolēniem darboties dažādās radošajās darbnīcās. Ar KPMG atbalstu skolēniem bija iespēja apmeklēt leļļu teātri, trenēties pie īstiem florbola speciālistiem. Skola saņēma īpašumā profesionālu florbola ekipējumu, lai skolēni varētu uzlabot savus florbola sasniegumus. Kristaps Vilde visus iepazīstinaja ar ielu vingrošanas kultūru. Katru gadu skolā viesojasBērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ronald Mc Donald mobilais veselības aprūpes centrs.Bērniem tika sniegtas bezmaksas gastroendokrinologa un neirologa konsultācijas, kā arī veikta redzes pārbaude. Jau vairākus gadus KPMG Baltic Sia aicina skolēnus svinēt Ziemassvētkus Rīgā, kur visus gaida dažādi pārsteigumi un viskārotakās dāvanas.

Elita un viņas eņģeļu komanda pārsteidz skolēnus ar dažādu mūziķu koncertiem. Šajā mācību gadā mūsu skolā ar skaistām dziesmām viesojās Niks Matvējevs, Oskars Deigelis un Edgars no tv šova „Talantu akadēmija”. Pavasarī visa skola kopā ar Elitu devās pārgājienā uz Egļu kalnu.Vēl šajā mācību gadā skolā viesojās Cūkmens, leļļu teātris „Rikko lelles”, sapņu feja.

Raudas internātpamatskolas kolektīvs izsaka pateicību visiem tiem, kuri skolas dzīvi padara interesantāku un krāsaināku, un novēl saglabāt sirds siltumu un pat visniecīgāko darbu darīt ar mīlestību!

Sk.Jolanta Lazdiņa